تازه ها
خانه »» اخبار جهان اسلام »» سرنوشت نامعلوم جوانان در زندان‌های سعودی
سرنوشت نامعلوم جوانان در زندان‌های سعودی

سرنوشت نامعلوم جوانان در زندان‌های سعودی

در راهروها و اتاق‌های تاریک شکنجه اداره آگاهی سعودی زندانیانی به‌بند کشیده شده‌اند که به‌دلایل نامعلوم بازداشت شده‌اند و از سرنوشت آنان هیچ خبری در دست نیست.

بازداشت شده‌اند و از سرنوشت آنان هیچ خبری در دست نیست.

به گزارش مشرق، در راهروها و اتاق‌های تاریک اداره آگاهی سعودی، شکنجه و ظلم و ستم افسران سعودی پنهان مانده است و روز به روز نگرانی خانواده صدها زندانی از سرنوشت نامعلوم فرزندانشان افزایش می‌یابد.

پرنده مرگ بر سر اجسادی می‌چرخد که زیر شکنجه نقش بر زمین شده‌اند؛ از یک گوشه صدای فریاد به گوش می‌رسد و از گوشه‌ای دیگر صدای سیلی و شلاق؛ بین دیوارهای پوسیده صدای آه و ناله می‌پیچد و تصاویری پیش چشم زندانیان زنده شده و اندکی بعد محو می‌شود.

این وضعیت کسانی است که در زندان‌های آگاهی سعودی به‌بند کشیده شده‌اند؛ جایی که سوز و گداز زندانیان با وجود تمام تلاش‌های آل‌سعود برای پنهان کردن موارد نقض حقوق زندانیانبه‌دست جلادانشان برملا شده و سبب شرم است.

یک زندانی از شدت شکنجه در خود پیچیده و دیگری در فراق فرزندان و خانواده‌اش اشک می‌ریزد و یکی دیگر از شدت دلتنگی و اشتیاق عکس کودکانش یک لحظه از ذهنش بیرون نمی‌رود، در دست دارد تا از این طریق در تاریکی سلول، به‌دنبال روشنایی باشد.

در این شرایط انتظار و امید همچنان در دل زندانیان و خانواده‌هایشان زنده است.

حکایت درد و رنج حسن اللباد و محمد المصلاب

“جلال حسن اللباد” و یوسف محمد المصلاب دو جوانی هستند که نیروهای تا دندان مسلح سعودی با بی رحمی آنان را اندکی پیش از حمله به شهرک العوامیه، روانه زندان کرده و برای توجیه زندانی کردن این دو جوان بی‌گناه داستان‌های دروغین سر هم کردند.

در طول چند روز بدن لاغر آنان با شکنجه و فشار بی‌سابقه‌ای روبه‌رو شد تا جایی که زیر کتک و شلاق و شوک الکتریکی از نظر فیزیکی و روانی آسیب دیدند .

حمله نیروهای تا دندان مسلح سعودی به چند محله مسکونی در قطیف

چهارشنبه ۲۲ فوریه ۲۰۱۷ نیروهای ویژه و تیم‌هایی از نیروهای آگاهی سعودی کاملاً مسلح محله الکویکب در قطیف را هدف حمله گسترده قرار داده به تعدادی از منازل مسکونی یورش بردند. در یکی از این حملات منزل خانواده اللباد هدف حمله قرار گرفت و نیروهای ویژه و چند نیروی آگاهی زیر باران گلوله و تیربار وارد منزل او شدند.

این حمله خشونت‌آمیز و چهره‌های نقاب‌زده، اعضای خانواده اللباد از کوچک تا بزرگ و زن و مرد را وحشت‌زده کرد.

حسن اللباد پیش چشم اعضای خانواده زیر چکمه نیروهای سعودی

نیروهای سعودی به‌سرعت وسایل منزل را شکسته و بعد از اینکه سبب وحشت اعضای خانواده شدند، به‌سمت جلال حسن اللباد حمله کردند و دست‌های او را بسته و پیش چشم اعضای خانواده او را روی زمین کشیدند در حالی که او را با چکمه از ناحیه سر، شکم و کمر زیر کتک گرفتند.

صدای فریاد خانواده که در تلاش برای جلوگیری از حمله نیروهای امنیتی به جلال حسن بودند، بلند شده بود؛ آنان تلاش می‌کردند بدانند چرا او را دستگیر کرده و زیر کتک گرفته‌اند اما پاسخی جز حمله با قنداق‌های تفنگ نثارشان نشد.

حبس بدون دادگاه و وکیل و حتی حداقل شرایط بهداشتی و انسانی

حسن اللباد در شرایط مبهم و به‌دلایلی که تا امروز مشخص نشده است، بازداشت شد و نیروهای آگاهی او را روانه بازداشتگاه کردند و در سلول‌هایی که نشانی از بهداشت در آن نبوده و بوی رطوبت و خون به مشام می‌رسد، حبس کردند.

در آنجا حمام برای زندانیان ممنوع است و برای استفاده از سرویس بهداشتی با محدودیت‌هایی روبه‌رو هستند.

۴۳۲ روز گذشته است و هنوز این جوان که به ۲۰سالگی نرسیده است، پشت میله‌های سلول انفرادی در بازداشتگاه آگاهی به‌سر می‌برد و بنابر اعلام برخی منابع زیر شدیدترین شکنجه‌ها قرار دارد که هدف از آن گرفتن اعتراف دروغین و مجبور کردن به امضای کیفرخواست ساختگی است؛ کاری که از سوی آگاهی سعودی برای اتهام‌زنی‌های دروغین به زندانیان استفاده می‌شود.

منابعی که از حال او باخبر هستند، اعلام کردند هیچ اتهامی در رابطه با هیچ جرمی به او وارد نشده است و دلیل دستگیری او مشخص نیست و تا این لحظه دادگاهی برای او تشکیل نشده تا بر اساس قانون مورد بازجویی قرار بگیرد و نه از دادگاه خبری است نه از وکیل.

این اقدامات مسئولان امنیتی سعودی در حالی است که هیچ کس آنان را در مورد دلایل و توجیه این اقدامات مورد سؤال و بازخواست قرار نمی‌دهد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری مرآه الجزیره، در این میان سرنوشت حسن اللباد همچنان نامعلوم است و هر روز نگرانی و وحشت خانواده‌اش بیشتر می‌شود به‌ویژه اینکه با ادامه حبس او در سلول انفرادی کسی جز خداوند از شدت ظلمی که در تاریکی زندان در حق او می‌شود، خبر ند

یک نظر

  1. خدا لعنتشون کنه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوار ابزار