تازه ها
خانه »» اخبار جهان اسلام »» اروپا هدف بعدی داعش برای حمله!
اروپا هدف بعدی داعش برای حمله!

اروپا هدف بعدی داعش برای حمله!

یکی از مقامات دولتی انگلیس هشدار داده است، داعش زمانی که از مأمن خود در موصل عراق رانده شود حملات تروریستی خود علیه بریتانیا را آغاز می کند.

به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، روری استوارت، وزیر توسعه بین الملل انگلیس در این باره گفت، به احتمال بسیار زیاد نیروهای عراقی با حمایت هوایی جنگنده های ائتلاف قادر خواهند بود تا داعشی ها را از موصل خارج کنند.
انتظار می رود در این شرایط بسیاری از اعضای خارجی این گروه به دنبال بازگشت به کشورهای خود چون انگلیس باشند. پیش بینی می شود این افراد در میان یک میلیون تنی که طبق برآوردها در پی این درگیری ها از موصل می گریزند، این برنامه را عملی کنند.
اما استوارت هشدار داده است که با افزایش فشارها بر داعش در عراق آنها ممکن است با انجام حملات تروریستی در انگلیس و اروپا درصدد انتقام گیری بر بیایند.
وی در این باره خاطرنشان کرد: ما با گروهی مواجه ایم که طی پنج سال گذشته ثابت کرده که به شدت غیر قابل پیش بینی است.
این سیاستمدار انگلیسی ادامه داد: این گروه به سرعت تغییر می کند و معمولا دست به اقدامات غیرقابل پیش بینی می زند. برای مثال زمانی که در سال ۲۰۰۹ اعضای پیشین این گروه به صورت گسترده از عراق پاکسازی شدند، این گروه خود را به سوریه رساند و زمانی که در سوریه تحت فشار بود به عراق بازگشت.
استوارت تاکید کرد: در گذشته این گروه هیچ منطقه ای را تحت اشغال نداشت اما اکنون دارد و روشن است که این مساله ای است که آنها بر آن متمرکزند.
وی خاطرنشان کرد: بنابراین ما نیز در کنار تمام مسائل موجود در منطقه تمرکز بسیار زیادی بر اقدامات ضد تروریستی، امنیتی و اطمینان یابی از این مساله نموده ایم که انگلیس و اروپا را امن نگه داریم.
اظهارات استورات در حالی مطرح می شود که نیروهای عراقی و کرد به حملات خود علیه داعش در موصل ادامه می دهند.
با این حال نبرد برای باز پس گیری این شهر به عنوان آخرین مقر داعش در عراق بیش از آنچه که انتظار می رود به طول خواهد انجامید.
اما استوارت معتقد است با حضور ۳۰ هزار نیروی عراقی که تنها در مقابل چند هزار نیروی داعشی قرار گرفته اند به احتمال زیاد پیروزی از آن عراقی ها خواهد بود.
در حالی که برآوردها حاکی از آواره شدن بیش از یک میلیون تن در عملیات موصل است استورات اطمینان می دهد که کادر پزشکی و سازمان ملل برای ارائه کمک های لازم به این افراد در منطقه حاضر هستند.
وی ادعا می کند در حالی که کشورش چندین میلیون پوند به این عملیات امدادرسانی سازمان ملل اختصاص داده بسیای از کشورها هنوز در این قبال دست به اقدام نزده اند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوار ابزار