تازه ها
خانه »» تکفیر »» مرگ بارترین حمله امریکا به سوریه رقم خورد

مرگ بارترین حمله امریکا به سوریه رقم خورد

پنتاگون ضمن اذعان به هدف قرار دادن مواضع ارتش سوریه، گفت: پس از آنکه روسیه به نیروهای ائتلاف اطلاع داد که این مواضع متعلق به ارتش سوریه است، حملات متوقف شد.
روزنامه النشره نوشت: «جنگنده های آمریکا مواضع ارتش سوریه در اطراف فرودگاه دیرالزور و جبل الثرده را بمباران کردند.»

به نوشته النشره، دو بمب افکن اف-۱۶ آمریکا و دو فروند ای-۱۰ (یکی از کشورهای عضو) ائتلاف تحت امر آمریکا به مواضع ارتش سوریه در منطقه فرودگاه نظامی دیرالزور حمله کردند و دستکم ۶۲ سرباز سوری را کشتند و ۱۰۰ تن دیگر را زخمی کردند.

بنا بر این گزارش، روسیه در واکنش به این حمله هوایی گفته است که بمباران مواضع ارتش سوریه توسط هواپیماهای آمریکایی را حاکی از بی میلی آمریکا و کشورهای عضو ائتلاف تحت امر این کشور در مبارزه با تروریست ها دانست.

وزارت دفاع آمریکا گفت، تصور می شد که مواضع هدف قرار داده شده متعلق به داعش است.

پنتاگون ضمن اذعان به هدف قرار دادن مواضع ارتش سوریه، گفتک پس از آنکه روسیه به نیروهای ائتلاف اطلاع داد که این مواضع متعلق به ارتش سوریه است، حملات بلافاصله متوقف شد.

این در حالیست که بلافاصله پس از حمله جنگنده های آمریکا به ارتش سوریه، گروه تروریستی داعش کوه الثرده در اطراف فرودگاه نظامی دیرالزور را به اشغال خود درآورد که مسوولان سوری ازاین اقدام هماهنگ شده به عنوان حمایت ارتش آمریکا از تروریستهای داعش تعبیر می کنند.

روسیه خواستار تشکیل جلسه شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی حملات آمریکا به دیرالزور شد.

وزارت امورخارجه روسیه، حملات هوایی جنگنده های ائتلاف تحت امر آمریکا به ارتش سوریه در دیرالزور را مغایر با توافق آمریکا و روسیه خواند و تاکید کرد، این حملات توافق آتش بس را به مخاطره می اندازد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوار ابزار