تازه ها
خانه »» اخبار جهان اسلام »» بغداد: داعش دو سوم مناطق تحت اشغال خود را از دست داده
بغداد: داعش دو سوم مناطق تحت اشغال خود را از دست داده

بغداد: داعش دو سوم مناطق تحت اشغال خود را از دست داده

سخنگوی دولت عراق می‌گوید در ادامه پیشروی‌های ارتش علیه داعش، اکنون تنها کنترل ۱۴ درصد از خاک این کشور در اختیار تروریست‌های داعش قرار دارد. سعد الحدیثی روز چهارشنبه در سخنانی تلویزیونی با اشاره به اینکه حدود دو سوم مناطق تحت اشغال داعش آزاد شده است، اعلام کرد: «حضور داعش در شهرها و استان‌های عراق کاهش یافته است. پس از اشغال ۴۰ درصد از خاک عراق، اکنون تنها ۱۴ درصد (از خاک عراق در اختیار داعش) باقی مانده است.»

این سخنان در حالی مطرح شد که جان کری وزیر خارجه امریکا ماه گذشته در گفتگو با شبکه تلویزیونی الحره عراق گفت داعش کنترل ۴۴ درصد از مناطق تحت سلطه خود در عراق را از دست داده است.

نیروهای ارتش همراه با نیروهای پیشمرگه کرد، مبارزان شیعه و قبایل سنی عراق در سال گذشته تروریست‌های تکفیری را از بسیاری از مناطق این کشور عربی عقب راندند و شهرهایی از جمله رمادی، تکریت و بیجی را آزاد کردند.
۲۹۵۷۶۹۴c-841e-4a69-9b75-5ed5c7ed9e58
در ادامه پیشروی‌های ارتش عراق علیه تروریست‌ها، مقامات بغداد اعلام کردند شهر موصل تا پایان سال ۲۰۱۶ از اشغال داعش آزاد خواهد شد.
نیروهای ارتش عراق در حومه مخمور در شمال بغداد (عکس از خبرگزاری فرانسه)

ارتش عراق در ماه مارس (اسفند/فروردین) مرحله اول آزادسازی موصل را از منطقه مخمور در شمال بغداد آغاز کرد. تروریست‌های تکفیری پس از پیشروی در عراق در تابستان ۲۰۱۴ (۱۳۹۳)، مناطقی از شمال و غرب این کشور عربی از جمله شهر موصل را اشغال کردند.

نیروها و مبارزان داوطلب عراقی در تلاش برای نزدیک شدن به شهر موصل، روز گذشته (سه شنبه) روستای کبروک در شمال استان نینوا را از دست تروریست‌های داعش آزاد کردند.

فرماندهی عملیات نینوا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در این عملیات، یگان‌های ما گروه‌های سازمان تروریستی داعش را غافلگیر کردند و وارد این روستا شدند.»

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوار ابزار