تازه ها
خانه »» اخبار جهان اسلام »» مفتی اعظم سوریه از نقش وهابیت در قتل عام سوریه می‌گوید
مفتی اعظم سوریه از نقش وهابیت در قتل عام سوریه می‌گوید

مفتی اعظم سوریه از نقش وهابیت در قتل عام سوریه می‌گوید

پایگاه المذهب-«شیخ احمد بدرالدین حسون» که به هند سفر کرده است روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: هم‌اکنون سوریه با بیش از یک‌صد گروه تروریستی آموزش دیده که از سوی کشورهای مختلف حمایت می‌شوند در حال جنگ است.
وی با اشاره به ریشه‌های شکل‌گیری داعش خاطرنشان کرد این تروریست‎ها با حمایت مالی و معنوی عربستان پس از فراگیری آموزش نظامی در افغانستان و پاکستان به سوریه و عراق اعزام می‌شوند. این روحانی ارشد هندی گفت که داعش محصول دخالت آمریکا در افغانستان و تفکر وهابیت است.
وی خاطرنشان کرد عربستان با گسترش تفکر افراطی‌گری در حال صدور تروریسم به کشورهای منطقه و جهان است.
«حسون» با بیان این‌که سوریه همواره از طرفداری یک گروه و تفکر خاص خودداری کرده است خاطرنشان کرد قبل از آغاز درگیری‌ها در سوریه، نخست وزیر ترکیه بارها برای متقاعد کردن رهبران سوریه برای حمایت از گروه‌های سیاسی و تفکری خاص به این کشور سفر کرد، اما رهبران ما با آن مخالفت کردند.
وی خاطرنشان کرد پادشاه قطر نیز بارها از سوریه خواسته بود که برای تامین منافع امریکا در سوریه تلاش کنیم که هر بار با آن مخالفت شد.
مفتی اعظم سوریه گفت: سوریه همواره خواستار برقراری صلح و آرامش در منطقه بوده است. وی از هند خواست که اجازه ندهد که غرب از این کشور برای دستیابی به اهداف استکباریش سوء استفاده کند.[

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوار ابزار