تازه ها
خانه »» اخبار جهان اسلام »» العربیه: اختلافات بین اعضای داعش در سوریه علنی شده است
العربیه: اختلافات بین اعضای داعش در سوریه علنی شده است

العربیه: اختلافات بین اعضای داعش در سوریه علنی شده است

گزارش های مستند از سوی برخی شاهدانی که از داعش جدا شده اند، حاکی از آن است که درگیری، اختلاف و کشت و کشتار بین رهبران این گروه تروریستی بر سر رهبری آن در سوریه در حال ظهور است و دیگر برکسی پوشیده نیست.
به گزارش شفقنا از العربیه، بنا به گفته این شاهدان عینی، برجسته ترین شکل اختلاف بین اعضای داعش در سوریه از آنجا نشات گرفته است که برخی از رهبران این گروه نپذیرفته اند که به نفع برخی دیگر کنار بکشند؛ امری که درگیری ها را بیش از پیش شعله ور کرده و آشکار ساخته است.
داستان از یک ماه پیش شروع شد؛ جایی که برخی از عناصر این گروه تروریستی خواستار تعیین والی جدید برای استان دیرالزور سوریه و جانشینی برای «عامر رفدان» شدند و گویا این اقدام به مذاق «عامر رفدان» و مخالفت وی با کناره گیری از منصب خود خوش نیامده است؛ امری که باعث بروز درگیری های مسلحانه و کشت و کشتار بین طرفداران رفدان و دیگر اعضای داعش شده است.
اما در شهر الرقه که به اصطلاح پایتخت این گروه افراطی خوانده می شود، اوضاع بدتر به نظر می رسد؛ تلاش های داعش برای برکناری «موسی الشواخ» معروف به ابولقمان الرقاوی مسئول داعش در آن منطقه، اعدام دسته جمعی شماری از افراط گرایان بویژه غربی های عضو داعش را در پی داشته است. گویا الرقاوی نتواسته است کنترل خارجی ها را که قصد بازگشت به کشورهای خود را داشتند، به دست بگیرد و همین موضوع باعث شده است تا خواستار برکناری الشواخ شوند، الرقاوی نیز ضمن مخالف به برکناری خود، مجبور شده تا با دشمن دیروز خود یعنی جبهه النصره همپیمان شود؛ امری که هدف از آن کنترل شهر الرقه و و جدا کردن آن از داعش است.
شکل دیگر اختلاف بین اعضای داعش در نحوه برخورد این گروه با «معاذ الکساسبه» خلبان اردنی نمود پیدا می کند؛ شاخه چچنی این گروه خواستار کشتن خلبان هستند در حالی که پیکارجویان عراقی با این اقدام مخالفند و زنده نگه داشتنش را ترجیح می هند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوار ابزار