تازه ها
خانه »» اخبار جهان اسلام »» داعش در پاریس حمام خون راه انداخت
داعش در پاریس حمام خون راه انداخت

داعش در پاریس حمام خون راه انداخت

در حملات بی سابقه و مرگبار پاریس پایتخت فرانسه که شب گذشته رخ داد، دستکم ۱۴۰ تن کشته و بیش از ۲۰۰ نفر زخمی شدند. خبرگزاری فرانسه با نشر این گزارش گفته که حال ۸۰ تن از مجروحین این حملات وخیم است. هشت تن از مهاجمان مسلح نیز در درگیری با پولیس از بین رفته اند.

سی ان ان، آمار کشته ها را ۱۵۰ نفر اعلام کرده است، حدود چهل تن از افرادی که کشته شده اند، در حمله به بیرون از یک میدان ورزشی فوتبال بوده که فراسوا اولاند، رئیس جمهور وزیرداخله فرانسه و نیز وزیرخارجه آلمان در این ورزشگاه، برای تماشای فوتبال المان وفرانسه حضور داشتد

اما بیشترین قربیان این رویداد در حمله به یک برنامه کنسرت بوده که براساس گزارش ها حدود یکصد تن درآن از بین رفته اند

بیشترین حملات براثر تیراندازی صورت گرفته که دستکم در ۵ نقطه شهرپاریس بوقوع پیوست

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه، حالات اضطراری اعلام کرده و از مردم خواسته که از خانه های شان بیرون نشوند.

تمامی مراکز عمومی از جمله مکاتب و موزیم ها امروز بسته اند. رئیس جمهوری فرانسه این حملات را بدترین حملات ترویستی توصیف نموده و مرزهایش را بسته کرده است

به گزارش خبرگزاری رویترز ، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد این حملات را نفرت‌انگیز توصیف و محکوم کرده. شورای امنیت سازمان ملل نیز حملات پاریس را محکوم و آن را اقدامی وحشیانه عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی ون مینِت؛ شورای مسلمانان فرانسه نیز این حملات را نفرت‌انگیز و ذلت‌بار خوانده و به‌شدت محکوم کرده‌است.

هنوز، روشن نیست که این سلسله حملات توسط چه افراد یا گروهی انجام شده و فرد یا گروهی هم مسئولیت آن را برعهده نگرفته است

فرانسه، ده ماه پیش هم شاهد یک حمله خونین در دفتر مجله شارلی ابدو بود که درآن ۱۲ تن کشته شدند

این مجله، با نشر کاریکاتور توهین آمیز به پیامبرگرامی اسلام، خشم مسلمانان جهان را برانگیخت و شاخه یمنی القاعده، مسئولیت حمله برشارلی ابدو را بعهده گرفت

۶۹۷۵۲۲_۱۳۰

فرانسه حمام خون پاریسِ داعش را در سوریه و عراق جواب خواهد داد

برغم حملات تروریستی اخیر در پاریس، پایتخت فرانسه، این کشور به جنگ برضد داعش در سوریه و عراق ادامه می دهد.

به گزارش “شبکه تلویزیونی تمدن ” نخست وزیر فرانسه یک روز پس از حملات پاریس که در آن ۱۲۹ تن کشته شدند، این مطلب را بیان کرد. در همین حال داعش تهدید کرده که حملات بیشتری را علیه فرانسه انجام خواهد داد.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه گفت: ما در جنگ علیه تروریسم قرار داریم و حملات خود علیه تروریست های داعش در سوریه و عراق را با جدیت و بیشتر از گذشته ادامه خواهیم داد. پس از حملات

تروریستی جمعه شب در پاریس که به کشته شدن ۱۲۹ تن و جراحت ۳۵۲ نفر منجر شد، دولت فرانسه سطح امنیتی در این کشور را به بالاترین درجه ارتقا داده و تدابیر امنیتی را تشدید کرده. والس در یک گفتگوی تلویزیونی گفت، از هیچ تلاشی برای تعقیب و مجازات عاملان رویداد پاریس دریغ نخواهیم کرد.

مانوئل والس/ نخست وزیر فرانسه ” ما در حالت جنگی قرار داریم، ما تدابیر استثنایی و اقداماتی را روی دست می گیریم و به حملات خود ادامه می دهیم. ما به حملات برای ازبین بردن دشمن و کسانی که این جنایت را مرتکب شدند در داخل فرانسه و اروپا ادامه می دهیم. حملات ما در سوریه و عراق نیز ادامه خواهد یافت. با اراده قاطع و با جدیت آنها را نابود خواهیم کرد و در نهایت ما پیروز خواهیم شد.”
۶۹۷۵۳۶_۷۰۱
در همین حال داعش گفته که هشت تن از اعضای این گروه حملات پاریس را انجام داده اند. این گروه تهدید کرده اگر سیاست فرانسه در قبال جنگ سوریه تغییر نکند، حملات بیشتری را علیه این کشور انجام خواهد داد. فرانسوا مولن، دادستان فرانسه در یک کنفرانس خبری گفت که این حملات توسط سه گروه هماهنگ انجام شد و یکی از مهاجمان باشنده حومه پاریس بوده و شناسایی شده. حملات پاریس یکی از خونین ترین حملات تروریستی در اروپا بوده و در آن مهاجمان مسلح و انتحاری چند رستوران، یک سالن کنسرت، محوطه اطراف استادیوم ملی و یک بار را هدف قرار دادند. این حملات محکومیت گسترده بین المللی را در پی داشت و شب گذشته در شهرهای مختلف جهان مراسم یادبود از قربانیان این رویداد برگزار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوار ابزار