تازه ها
خانه »» تکفیر »» انفجار مسجد عمر بن خطاب(رض)
انفجار مسجد عمر بن خطاب(رض)

انفجار مسجد عمر بن خطاب(رض)

مسجد الفاروق در زمان خلیفه دوم عمربن الخطاب ساخته شد و در طول تاریخ توسعه پیدا کرد و در طول تاریخ محل عبادت خداوند بود، اما دیروز جمعه توسط جنایت کاران داعش منفجر شده و بصورت کامل نابود شد.

 

۱۳۶

تروریست های داعش، جمعه اول برج حوت  قدیمی‌ترین مسجد در استان الانبار عراق را منفجر کردند. این مسجد در نزدیکی منطقه البغدادی قرار دارد.

سلیمان الکبیسی سخنگوی رسانه‌ای رئیس شورای اداری استان الانبار دراین‌باره گفت: «نیروهای داعش عصر جمعه اقدام به بمب‌گذاری محوطه مسجد الفاروق (عمر ابن خطاب) در منطقه جبه تابع منطقه البغدادی واقع در ۹۰ کیلومتری غرب الرمادی کرده و سپس آن را منفجر کردند. این انفجار منجر به ویرانی کامل مسجد شد.»

الکبیسی افزود: «این مسجد یکی از قدیمی‌ترین مساجد در الانبار است که در زمان عمر بن الخطاب خلیفه دوم مسلمانان برپا شده و پس از آن توسعه یافته بود.»

پیش از این حسین قیس مدیرکل وزارت گردشگری و آثار باستانی عراق گفته بود: «شمار ساختمان‌های دینی تاریخی که تروریست های داعش منفجر کرده‌اند، به ۲۸ ساختمان می‌رسد. این ساختمان‌ها مساجد، مزارها، کلیساها و دیرهای تاریخی را شامل می‌شود. این بزرگترین حمله وحشیانه‌ای است که مثراث انسانی عراق از قرن‌ها پیش با آن روبرو می‌شود.»

۱۳۵

انفجار مسجد عمر بن خطاب

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوار ابزار