تازه ها
خانه »» اخبار جهان اسلام »» رئیس جمهوری فیلیپن مدعی شد خداوند به او هشدار داده است که فحاشی و ناسزا گفتن را ترک کند.
رئیس جمهوری فیلیپن مدعی شد خداوند به او هشدار داده است که فحاشی و ناسزا گفتن را ترک کند.

رئیس جمهوری فیلیپن مدعی شد خداوند به او هشدار داده است که فحاشی و ناسزا گفتن را ترک کند.

به نقل از اسکای نیوز عربی، “رودریگو دوترته” رئیس جمهوری فیلیپین گفته است که دربازگشت از سفر ژاپن، خداوند در هواپیما به او هشدار داده است که درصورت ادامه دادن به ناسزا گویی و فحش دادن، هواپیمایش را ساقط خواهد کرد.
رئیس جمهوری جنجالی فیلیپین بعد ازاین “هشدار خداوند” متعهد شده است که دیگر فحش و ناسزا نگوید. ازجمله کسانی که وی به آن ها ناسزا گفته است، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا و پاپ فرانسیس بوده اند.
دوترته گفت : “هنگام آمدن به این جا به آسمان نگاه می کردم. همه خوابیده بودند. همه درخواب عمیق فرو رفته بودند. اما صدایی گفت: “درصورتی که از ناسزا گفتن و به کار بردن صفات ناپسند برای دیگران دست برنداری، همین الان این هواپیما را ساقط خواهم کرد”.
دوترته که به ناسزاگویی معروف است، گفت: “این شخص چه کسی می توانست باشد؟ قطعاً خداوند بود. ازآن پس، من به خداوند قول می دهم که از کلمات زشت و ناپسند استفاده نکنم”.
گفتنی است که رئیس جمهوری فیلیپین درواکنش به انتقادهای خارجی به او درباره عملیات مبارزه با مواد مخدر که طی آن شمار زیادی از افراد کشته شدند، با ناسزا پاسخ منتقدان را داد. او، به همین دلیل، اوباما را “حرامزاده” نامید و تقریباً از همین کلمات درباره پاپ نیز استفاده کرد. او، درمناسبت دیگری، خطاب به اوباما گفت: “برو به جهنم”. دوترته بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل، را ” شیطان” توصیف کرد. او، همچنین، دوبار از الفاظ زشت درباره اتحادیه اروپا استفاده کرد و انگشت میانه اش را به نشانه توهین بالا برد.
به نظر می رسد که دوترته تلاش کرده است از این هشدار، برای توجیه اطاعت از توصیه های مشاورانش درخصوص پرهیز از ناسزاگویی استفاده کند. وی پیش از این هشدار، در توکیو پایتخت ژاپن، نیز درحالی که خشمگینانه درباره انتقادات خارجی از عملیات مبارزه با مواد مخدر در فیلیپین سخن می گفت، کلمات زشتب را به کار برده بود.
گفته می شود از زمان به قدرت رسیدن رودریگو دوترته در فیلیپین، حدود ۲۳۰۰ نفر درجریان مبارزه خونبار با مواد مخدر در این کشور کشته شده اند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوار ابزار