تازه ها
خانه »» اخبار جهان اسلام »» معاون و سخنگوی شاخه انشعابی طالبان: «حکمتیار» به دستور پاکستان وارد مذاکرات صلح با افغانستان شده است
معاون و سخنگوی شاخه انشعابی طالبان: «حکمتیار» به دستور پاکستان وارد مذاکرات صلح با افغانستان شده است

معاون و سخنگوی شاخه انشعابی طالبان: «حکمتیار» به دستور پاکستان وارد مذاکرات صلح با افغانستان شده است

شفقنا-معاون و سخنگوی شاخه انشعابی طالبان گفت که حزب اسلامی به رهبری «گلبدین حکمتیار» به دستور پاکستان وارد مذاکرات صلح افغانستان شده است.

«ملا منان نیازی» معاون و سخنگوی شاخه انشعابی طالبان در تازه ترین پیام ویدیویی خود به امضای توافقنامه صلح میان دولت افغانستان و حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار واکنش نشان داد.

وی در این ویدیو، از سیاست دوگانه پاکستان در قبال گفتگوهای صلح افغانستان به شدت انتقاد کرد و اظهار داشت: اسلام آباد از روند صلح افغانستان به نفع خود استفاده می کند.

معاون و سخنگوی گروه انشعابی طالبان در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: ادعای حمایت این گروه از صلح میان دولت و حزب اسلامی یک ادعای دروغین است.

ملا منان نیازی در ادامه افزود: به دلیل مشکوک و مبهم بودن این توافق و به دلیل دخیل بودن پاکستان در پشت پرده گفتگوها از توافق صلح میان دولت افغانستان و حزب اسلامی حمایت نکردیم.

وی همچنین گفت: ما طرفدار صلحی هستیم که کشورهای بیگانه در آن دخالتی نداشته باشند. اما با این حال حزب اسلامی حکمتیار به اظهارات ملا منان نیازی واکنشی نشان نداده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوار ابزار