تازه ها
خانه »» اخبار جهان اسلام »» قدم بعدی عربستان؛ به رسمیت شناختن اسرائیل
قدم بعدی عربستان؛ به رسمیت شناختن اسرائیل

قدم بعدی عربستان؛ به رسمیت شناختن اسرائیل

سایت صهیونیستی “گلوپس” از تغییرات فراوان به نفع “اسرائیل” در محافل خاندان حاکم در عربستان خبر داد.
پایگاه صهیونیستی “گلوپس” با انتشار گزارشی دربارۀ گام های بلندترعربستان سعودی در راستای نزدیکی بیشتر به رژیم صهیونیستی، تأکید کرد: «گزارش هایی که اخیرا از این کشور رسیده است نشان دهنده آن است کنار گذاشتن دشمنی با تل آویو، بخشی از برنامه تغییرات گسترده در نظام عربستان است».
این پایگاه صهیونیستی در گزارش خود نوشت یک دیپلمات بازنشسته آمریکایی در دیدار اخیرش از عربستان سعودی از تغییرات فراوانی به نفع “اسرائیل” در محافل خاندان حاکم در این کشور خبر داد.
گلوپس با اشاره به روابط عربستان با رژیم صهیونیستی نوشت: «عربستانی ها در حال حاضر به طور صریح اعلام می کنند که “اسرائیل” را دشمن نمی دانند و با وجود خواسته هایی که درباره ضرورت تحقق پیشرفت در قضیه فلسطین مطرح می کنند، لحن مواضعشان درباره این موضوع در مقایسه با گذشته سردتر شده است».
این پایگاه صهیونیست، به رسمیت شناخته شدن این رژیم توسط عربستان و برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله کویت و امارات را دستاورد سیاسی و استراتژیک بزرگی برای تل آویو دانست و تأکید کرد: «نباید از هیچ تلاشی برای اطلاع از امکان تحقق این موضوع دریغ کرد».
به نوشته گلوپس این تحول باعث تقویت روابط رژیم صهیونیستی با مصر، اردن، عربستان و سایر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس خواهد شد. از این رو، می توان انتظار داشت در آینده نزدیک، شاهد تحولاتی اساسی باشیم که زمینه ساز تشکیل جبهه مشترکی – با عضویت “عربستان و اسرائیل” به عنوان عناصر اصلی این جبهه، علیه ایران باشیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوار ابزار