تازه ها
خانه »» اخبار جهان اسلام »» جزئیات تسلیح تروریست ها به سلاح های پیشرفته آمریکا
جزئیات تسلیح تروریست ها به سلاح های پیشرفته آمریکا

جزئیات تسلیح تروریست ها به سلاح های پیشرفته آمریکا

در حالی که مذاکرات صلح سوریه در ژنو در جریان است روزنامه ها و مجله های انگلیسی و آمریکایی از ارسال سه هزار تن سلاح های پیشرفته از سوی آمریکا برای گروه های تروریستی پرده برداشتند.

به گزارش المذهب ، روزنامه رای الیوم در مقاله ای با استناد به رسانه های انگلیسی و آمریکایی مانند فارن پالیسی و وال استریت ژورنال و مجله نظامی جینز آورده است که دولت آمریکا سه هزار تن اسلحه ساخت کشورهای رومانی و بلغارستان و اوکراین را به بندر عقبه اردن ارسال کرده است تا به دست معارضان سوری که آمریکا آنها را معارضان میانه رو (آمریکا تروریست ها را به تروریست های میانه رو و افراطی تقسیم می کند) می خواند، برسد.

روزنامه رای الیوم در ادامه افزود این سلاح ها شامل اسلحه کلاشینکف و گلوله های جدید آر پی جی و مهمات دیگری است و دولت آمریکا با هدف گمراه کردن دیگران موشک های ضد زره تاو و موشک های زمین به هوای مان پاد را در این محموله نگنجانده است اما منابع سوری گفته اند احتمال می رود آمریکا موشک های حرارتی زمین به هوا را برای معارضان سوری ارسال کند تا همانند موشک های استینگر که در جنگ افغانستان به کار رفتند هواپیماهای سوری را ساقط کنند.

این روزنامه می افزاید عربستان و ترکیه سالهاست که به دولت آمریکا فشار وارد می کنند تا معارضان سوری را به موشک های زمین به هوا مجهز کند و به واشنگتن اطمینان داده اند که این موشک ها به دست جبهه النصره و داعش نخواهد افتاد تا بتوانند هواپیماهای آمریکایی یا اسرائیلی را هدف قرار دهند.

این روزنامه به نقل از منابع سوری آورده است آمریکا تا کنون به فشارهای عربستان و ترکیه پاسخ مثبت نداده است اما سخنان جدید مقامات آمریکایی که روسیه را به نقض آتش بس در سوریه متهم کرده اند این احتمال را تقویت کرده است که آمریکا تصمیم گرفته است این موشک ها را به دست معارضین سوری برساند.

روزنامه رای الیوم در ادامه تاکید کرده است که بررسی آمریکایی ها نشان داده است که نیمی از سلاح های ارسالی آنان به معارضین سوری به دست جبهه النصره و داعش می رسد.

این روزنامه می افزاید: در صورت ارسال این موشک ها به معارضین سوری، روسیه هرگز دست بسته نخواهد ایستاد و نظاره گر ساقط شدن هواپیماهای سوری نخواهد بود، زیرا نه سوریه افغانستان است و نه روسیه ولادیمیر پوتین شبیه روسیه گورباچف.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوار ابزار