تازه ها
خانه »» اخبار جهان اسلام »» سعودی ها هنوز در دوره جاهلیت بسر می برند ، سید عقیل سراج رییس سازمان نهضت العلماء یکی از بزرگترین سازمان های اسلامی اندونزیسعودی ها هنوز در دوره جاهلیت بسر می برند ، سید عقیل سراج رییس سازمان نهضت العلماء یکی از بزرگترین سازمان های اسلامی اندونزی

سعودی ها هنوز در دوره جاهلیت بسر می برند ، سید عقیل سراج رییس سازمان نهضت العلماء یکی از بزرگترین سازمان های اسلامی اندونزیسعودی ها هنوز در دوره جاهلیت بسر می برند ، سید عقیل سراج رییس سازمان نهضت العلماء یکی از بزرگترین سازمان های اسلامی اندونزی

به گزارش ادیان نیوز ، سید عقیل سراج رییس سازمان نهضت العلماء یکی از بزرگترین سازمان های اسلامی اندونزی اقدام حکام سعودی در گردن زدن یک زن خدمتکار تبعه اندونزی به وسیله را تقبیح کرد و گفت: چگونه می توان یک متهم را بدون دفاع را محکوم و اعدام کرد.وی در ادامه مردم عربستان سعودی را بی ادب و فاقد روحیات انسانی دانست و گفت: البته این موضوع به نوع فرهنگ مردم این کشور باز می گردد و اینکه آنها هنوز هم در دوره جاهلیت بسر می برند.
رییس نهضت العلماء اندونزی تاکید کرد: کارگران اندونزیایی در بسیاری از کشورها که حتی مسلمان هم نیستند مشکلاتی نظیر آنچه در عربستان با آن گرفتارند را ندارند و با آنان برخوردی انسانی می شود اما متاسفانه در عربستان چنین رفتاری دیده نمی شود.
عقیل سراج در ادامه با اشاره به اینکه با سعودی ها نمی توان روابط عاطفی و دوستانه برقرار کرد، گفت: چندین سال در عربستان به عنوان دانشجو تحصیل کرده ام اما در تمام این دوران این امکان فراهم نشد که با هیچ یک از آنها روابطی عادلانه و دوستانه برقرار کرد.

وی با اشاره به بدرفتاری و سوءاستفاده سعودی ها از کارگران زن اندونزیایی گفت: آنها در صحبت های خود از الفاظ نامناسب و رکیک به طور مرتب استفاده می کنند و توجهی به رعایت ادب ندارند.رییس سازمان نهضت العلماء اندونزی اعزام خدمتکاران زن اندونزیایی به عربستان را اشتباه دانست و گفت: بسیاری از مردم عربستان سعودی دارای افکار کهنه و جاهلی هستند و رفتارهای ناشایست آنها نیز به همین فرهنگ و تفکر آنها ارتباط دارد.

حکام سعودی هفته گذشته “رویاتی” یک خدمتکار زن اندونزیایی را به اتهام قتل همسر کارفرمای خود در شهر مکه با شمشیر گردن زدند که این موضوع موجی از خشم و نفرت نسبت به حاکم سعودی در اندونزی ایجاد کرد.مجمع علماء اندونزی نیز در چند روز گذشته اعلام کرد که قصد اعلام فتوای حرام بودن اعزام کارگر به کشور اندونزی را دارد.

مردم اندونزی نیز طی روزهای گذشته با تجمع در مقابل دفتر رییس جمهوری این کشور ضمن اعلام نفرت و انزجار خود از حکام سعودی، دولت اندونزی را در دفاع از کارگران اندونزیایی شکست خورده اعلام کردند.
بدرفتاری کارفرمایان عربستانی با کارگران اندونزی به ویژه کارگران زن مشکلات اساسی را در روابط دو کشور فراهم آورده است. رییس جمهوری، وزیر امور خارجه، رییس مجلس نماین

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوار ابزار